Mobirise Website Builder
Листопад 11, 2022
Онлайн-лекція на тему «Сфери діяльності та практичне застосування навичок лінгвіста в сучасному світі»

Наші студенти відвідали інтерактивну онлайн-лекцію на тему «Сфери діяльності та практичне застосування навичок лінгвіста в сучасному світі», що відбулась сьогодні, 11 листопада о 16:00 на платформі Zoom ✨
Лектор – експерт з перекладу та ділового спілкування, надзвичайно крутий та досвідчений лінгвіст Марія Вьежьенье (Vėžienė Marija) 👩🏻‍🏫
Було дуже цікаво! Щиро дякуємо за таку можливість!

Mobirise Website Builder
Листопад 09, 2022
Відкрита лекція на тему "Основи академічної культури"

Сьогодні, 9 листопада, 2022 року о 09:15 на платформі Microsoft Teams відбулась відкрита лекція доцента кафедри теорії та історії держави та права Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, кандидата юридичних наук Шитого С. І. "Основи академічної культури" для студентів першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти факультету східної і слов'янської філології.
На лекції було висвітлено наступні питання:
1) Академічна етика і академічна доброчесність
2) Соціально-економічне значення академічної етики і академічної доброчесності
3) Плагіат: поняття, види і сутність. Шкідлива природа плагіату.
4) Способи контролю за дотриманням принципів академічної етики і академічної доброчесності.
5) Особливості роботи спеціальних комісій з питань дотримання принципів академічної етики і академічної доброчесності.

Листопад 01, 2022

31 жовтня 2022 року на платформі Microsoft Teams відбулось розширене засідання фокус-групи вченої ради факультету східної і слов'янської філології. На засіданні було розглянуто результати акредитаційної експертизи освітньої програми Східна філологія: турецька мова і література, переклад, методика навчання другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Жовтень 29, 2022

Відеопрезентація з нагоди святкування 99-ї річниці проголошення Турецької Республіки, підготовлена студентами кафедри тюркської філології КНЛУ Дарією Шаповал, Еліною Тарасенко, Вікторією Листопад, Валерією Сушко, Тамілою Калінчук під керівництвом канд. істор. наук, доцента, ст. наукового співробітника Наталії Пророченко.
Посилання на відео: https://youtu.be/zIlo9A8f3Jw

Жовтень 28, 2022
Захід присвячений Дню Турецької Республіки

29 жовтня в Туреччині відзначають День Республіки.
Це свято засноване на честь проголошення Турецької Республіки, яке відбулося у 1923 році.
Тоді був офіційно оголошений розпад Османської імперії
та внесені деякі поправки до Конституції Туреччини.
До річниці проголошення Турецької Республіки наші студенти підготували
і провели семінар (автор - студентка групи Мтур53-21 Ворона Інна)
Тема заходу : День Турецької Республіки.
На заході було розглянуто: Історію проголошення Турецької Республіки, особливості святкування Дня Республіки в Туреччині, маловідомі факти з життя першого президента республіки Туреччина - Мустафу Кемаля Ататюрка.
До уваги студентів була запропонована презентація турецькою мовою, яка містила ілюстративний матеріал та тестові запитання. В ході проведеного заходу студенти змогли продемонструвати свої навички перекладу суспільно-політичних текстів.

Жовтень 27, 2022
Турецьке питання у контексті
теперішніх подій в Україні та у світі

27 жовтня 2022 року у рамках асистентської практики було проведено круглий стіл на платформі Microsoft Teams для студентів групи Тур 14-21. Автор - студентка групи МТур53-21 Полозок Дарія.
Тема заходу: Турецьке питання у контексті теперішніх подій в Україні та у світі . Основні питання, які були розглянуті на заході: Описати позицію Туреччини стосовно відкритого нападу росії на Україну; (чи засуджує, чи засуджує категорично, яким чином Туреччина показує свою підтримку Україні, як позиціонує себе у світі), чому Туреччина не відмовляється від комунікації з росією; як пояснити бачення середньостатистичного турка того, що відбувається зараз в Україні; чому багато турецького населення досі не розуміють ситуації та вважають винним Захід; обговорити, як говорити з Турками про війну в Україні. Студенти обговорили питання допомоги Туреччини Україні; турецькі ЗМІ та питання "Чого чекати від виборів у 2023 році"

Жовтень 26, 2022

21 жовтня 2022 року у рамках асистентської практики було проведено круглий стіл на платформі Microsoft Teams для студентів групи Пар17-19, що вивчають турецьку мову як другу східну. Автор - студентка групи МТур53-21 Кириченко Анастасія. Тема заходу: Кінопереклад як вид перекладацької діяльності та спосіб вдосконалення турецької мови з метою заохочення студентів вивчити турецьку мову; поглибити їх знання про способи вдосконалення турецької мови; спонукати розширювати свій кругозір щодо актуальних питань майбутньої професії перекладача, зокрема чому і як вивчити турецьку по серіалу або фільму ефективно, які є техніки розбору відеоматеріалів та які бувають категорії кіноперекладу; виховувати такі риси характеру як працелюбність, уважність, креативність, пунктуальність; зацікавити студентів у їх майбутній професії, викликати свідоме ставлення до власної професії.

Жовтень 20, 2022
Відкрите заняття на тему  "Категорія дієслова у турецькій мові. Теперішній час."

20.10.2022 на 3-й парі на платформі Microsoft Teams відбулось відкрите заняття доцента Ксьондзик Н.М. для студентів-першокурсників на тему "Категорія дієслова у турецькій мові. Теперішній час."

Mobirise

03680, Україна